Okolica

W naszej okolicy:

Park Dzikich Zwierząt - Kadzidłowo     15 min.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie znajduje się w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Park, założony przez Dr. Andrzeja Krzywińskiego daje doskonałą okazję do bliskiego kontaktu z oswojonymi zwierzętami, które bardzo trudno zobaczyć na wolności. Wśród zwierząt zamieszkujących park można spotkać bizony, żubry, bobry, wilki, żurawie, jelenie syberyjskie, sarny, daniele, łosie, koniki polskie, dziki i wiele innych gatunków zwierząt.

Galindia - Mazurski Eden     20 min.

Ośrodek turystyczny nad jeziorem Bełdany nawiązujący do tradycji plemienia Galindów zamieszkujących między V a XII wiekiem obszar Wielkich Jezior Mazurskich, mający na celu rekonstrukcję zwyczajów i kultów dawnych mieszkańców tych okolic. Wśród rzeźb galindzkich bóstw, w stylizowanych wnętrzach ośrodka a także wokół ogniska odtwarzane są na życzenie turystów obrzędy Galindów, w których aktywnie uczestniczą goście ośrodka ubrani w skóry i futra z dzidami, maczugami w dłoni. Wszystko to na odizolowanym półwyspie, jednym z najpiękniejszych zakątków regionu.

Leśniczówka Pranie-Muzeum K.I. Gałczyńskiego

Leśniczówka Pranie, położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1950r i tu stworzył cześć swoich najważniejszych utworów. W leśniczówce w lipcu i sierpniu odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. Można tu wówczas spotkać i usłyszeć znakomitych artystów polskiej estrady, którzy licznie odwiedzają leśniczówkę. Organizowane w Praniu imprezy kulturalne cieszą się dużym powodzeniem.